Žiaci a učitelia | História školy | O nás aktuálne | O škole |

Žiaci a učitelia

Charakteristika žiakov

Väčšina detí a žiakov, ktorí navštevujú ZŠ s MŠ v Rastislaviciach, pochádza priamo z obce. Školu navštevujú aj žiaci z okolitých obcí – Poľný Kesov a Ružový Dvor. Nakoľko je obec veľmi dobre situovaná a vytvára nové podmienky pre bývanie, zaznamenáva v poslednom období nárast počtu obyvateľov.

Všetci žiaci pochádzajú z prirodzeného rodinného a sociálneho prostredia. Momentálne v škole neevidujeme žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi.

Škola poskytuje vzdelávanie aj žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ŠVVP), ktorým poskytujeme podporu s inkluzívnym pedagogickým tímom.

Charakteristika pedagogického zboru

Pedagogický zbor v škole je stabilizovaný, podlieha prirodzenej obmene podľa aktuálnej potreby (navýšenie počtu tried, detí a žiakov,...). Všetky predmety v škole sú vyučované kvalifikovane a odborne. Pedagógovia sa priebežne vzdelávajú (aktualizačné, inovačné, kvalifikačné vzdelávanie) a rozvíjajú svoje pedagogické kompetencie. V škole pracujú asistenti učiteľa a špeciálny pedagóg, ktorí pomáhajú žiakom so ŠVVP vo výchovno– vzdelávacom procese. Škola má 1 oddelenie ŠKD.