Žiaci a učitelia | História školy | O nás aktuálne | O škole |

História školy

Základná škola s materskou školou Rastislavice sa nachádza v obci na Hlavnej ulici severozápadne od samotného centra obce. Budova školy bola postavená v roku 1928. V  školskom roku 2023/2024 si pripomíname 95. výročie školy. V rozmedzí rokov 1983 – 1995 plnila  funkciu materskej školy. V školskom roku 1995 - 1996 bola znovu otvorená a daná do užívania ako Základná škola s materskou školou. Od 01.07.2002 spadá pod zriaďovateľské kompetencie obce a je právnym subjektom. Budova školy je dvojpodlažná, sídli v nej jedno zmiešané oddelenie materskej školy a triedy základnej školy  prvého stupňa. Súčasťou školy je aj školská jedáleň a školský klub detí. K budove školy patrí školský areál s detským ihriskom, bylinková záhrada, malý ovocný sad, vyvýšené záhony, futbalové ihrisko a telocvičňa. Pred školou je obecný park s detským ihriskom. V roku 2014 boli v budove školy zrekonštruované sociálne zariadenia a v rokoch 2019 – 2021 kuchyňa.