Prijímanie žiaka

Prijímanie žiaka do školy

Organizácia prijímacieho konania

Škola nemá špecifické požiadavky na prijatie dieťaťa do 1.ročníka. Prijíma žiakov, ktorí podľa zákona absolvovali povinné predprimárne vzdelávanie. Prijímacie konanie do 1.ročníka ZŠ sa realizuje každoročne v termíne uvedenom v Sprievodcovi školského roka na príslušný školský rok vydanom MŠVVaŠ SR. Tento termín je daný v mesiaci apríl (od 1.apríla do 30.apríla).

Pri prestupe žiaka do školy z rôznych dôvodov (napr. presťahovanie sa do obce,...) je možné žiaka prijať i v priebehu roka, na základe podpísanej a podanej žiadosti zákonnými zástupcami žiaka.

O prijatí žiaka na primárne vzdelávanie rozhoduje riaditeľka školy, a to v termíne najneskôr do 15.júna príslušného kalendárneho roka.

O prijatí žiaka so ŠVVP rozhoduje riaditeľka školy na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov dieťaťa a vyjadrenia Centra pedagogicko-psychologického poradenstva. Ak u žiaka so ŠVVP počas školského roka nastane zmena, ktorá si vyžaduje odborné posúdenie schopností žiaka detským lekárom, odborným lekárom, CPPP, vtedy riaditeľka školy odporučí zákonným zástupcom dieťaťa a žiaka inú formu vzdelávania  zdôvodnenú zmenou charakteru výchovno-vyučovacích potrieb žiaka.