Zápis do MŠ a ZŠ

Zápis do základnej školy

Informácie k zápisu do 1. ročníka

Vážení rodičia,

ak sa vaše dieťa narodilo od 1.9.2017 do 31.8.2018, ste povinní ho zapísať na plnenie povinnej školskej dochádzky (ďalej PŠD), teda do 1. ročníka základnej školy do konca apríla 2024.

V našej škole sa bude prezenčný zápis konať dňa 08.04.2024 (pondelok) od 14,00 do 17,00 hod.

Odporúčame Vám však prihlásiť predškoláka elektronicky na našej webovej stránke https://zsrastislavice.edupage.org/register// pred zápisom, čo umožní plynulejší priebeh zápisu.

Zákonný zástupca je povinný prihlásiť svoje dieťa, ktoré dovŕši 6 rokov veku k 31. augustu 2024 (vrátane)  na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole, bez ohľadu na to, či dieťa dosiahlo alebo nedosiahlo školskú spôsobilosť. Možnosti vášho dieťaťa posúdi pedagogický tím.

V triede odovzdáte kópiu rodného listu dieťaťa, ktorú skontrolujeme s vašim občianskym preukazom. Prihlášku podpíšete.

Je potrebný podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Ak prihlášku podpisuje len jeden zákonný zástupca, ak sa takto zákonní zástupcovia dohodli, o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie.

Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami spolu s prihláškou predkladá aj

písomné vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie (CPPP), vydané na základe diagnostického vyšetrenia

dieťaťa.

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosahuje školskú spôsobilosť, riaditeľka školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe:

-písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie (CPPP),

-písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast,

-informovaného súhlasu zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ČO   PONÚKAME .....

• sme komunitná škola rodinného typu,
  • výchovu a vzdelávanie s prvkami montessori pedagogiky „Pomôž mi, aby som to dokázal spraviť sám....“,
  • rodinný dohľad nad vašimi deťmi,
  • integrované tematické vyučovanie,
  • rozvoj matematických schopností s prvkami Hejneho metódy,
  • rozvoj prosociálnych schopností – Zippyho kamaráti,
  • otvorené hodiny pre rodičov a priateľov školy,
  • anglický jazyk od 1. ročníka,
  • metódu CLIL na vyučovaní matematiky, prvouky, prírodovedy,
  • rozvoj digitálnych zručností,
  • výchovu k zdravému životnému štýlu a prevencie obezity
  • inkluzívnu výchovu a vzdelávanie,
  • individuálny prístup k žiakom,
  • telovýchovné prvky v podobe jogy a prirodzeného pohybu detí,
  • žiakov pripravujeme na sebaprezentáciu vystupovaním na verejnosti,
  • rovesnícke učenie v heterogénnych skupinách,
  • krúžkovú činnosť,
  • školské stravovanie,
  • ŠKD.

Toto všetko ponúkame s láskou ku vzdelávaniu a výchove vašich detí.

Mgr. Janka Šutková